kongres eucharystyczny

Loading


Strona główna » Aktualności » RUSZYŁY ZAPISY NA SYMPOZJUM NAUKOWO – DUSZPASTERSKIE!

Ruszyły zapisy na sympozjum naukowo – duszpasterskie!Sympozjum naukowo – duszpasterskie to jedno z wydarzeń organizowanych w ramach Kongresu Eucharystycznego Archidiecezji Krakowskiej. Zapisy potrwają do 24 maja.

 

Zadaniem rozpoczynającego się Kongresu Eucharystycznego Archidiecezji Krakowskiej jest odnowienie i pogłębienie więzi z Chrystusem obecnym w Eucharystii. Jedną z form, poprzez którą można to zrobić, jest całodniowe sympozjum naukowo – duszpasterskie, które odbędzie się w Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie w sobotę, 1 czerwca 2024 r.

Organizatorzy – Archidiecezja Krakowska i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie – zachęcają do udziału wszystkich tych, którzy zainteresowani są poszerzeniem swojej wiedzy na temat Mszy św. oraz kultu Najświętszej Ofiary.

W czasie sesji uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wystąpień m.in. ks. dr. hab. Roberta Woźniaka, prof. UPJP2, o. dr. Marcina Drąga OFM, s. dr Anny Hyszko CHR czy dr Magdaleny Jóźwik.

Wydarzenie rozpocznie słowo metropolity krakowskiego, abp. Marka Jędraszewskiego. Będzie też okazja do wymiany myśli oraz wspólnej modlitwy podczas Mszy św., która odprawiona zostanie o godz. 12.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego.

Obowiązują zapisy. Formularz rejestracyjny będzie aktywny do piątku, 24 maja.

Pełen plan wydarzenia znaleźć można w zakładce Sympozjum oraz na plakatach.

 

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej