Strona główna » Aktualności » „KWADRANS Z JEZUSEM” – DOŁĄCZ DO WSPÓLNOTY MODLITWY!

„Kwadrans z Jezusem” – dołącz do wspólnoty modlitwy!

Nie ma znaczenia, gdzie mieszkasz, ile masz lat ani czym się zajmujesz. Wystarczy, że jest w Tobie gotowość do zadeklarowania regularnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w intencji tych, którzy nie chcą sami przyjść do Jezusa. Piętnaście minut raz w tygodniu to niedużo, prawda?

Akcja „Kwadrans z Jezusem” to inicjatywa duszpasterza młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, ks. Marcina Filara, który zaproszenie do niej skierował pomiędzy publikowanymi przez siebie w Internecie codziennymi rozważaniami do Ewangelii. Odzew był ogromny – już pierwszego dnia do akcji zgłosiło się ponad 50 osób. Założenie jest bardzo proste. Wystarczy raz w tygodniu zaplanować 15 minut adoracji Najświętszego Sakramentu, a deklarację dołączenia do akcji składa się na 3, 6 lub 12 miesięcy.

Uczestnicy akcji w zaproszeniu do niej tak piszą o sobie:

„Jesteśmy społecznością ludzi, którzy trwają na adoracji Najświętszego Sakramentu. Przychodzimy do Jezusa, aby nas przemieniał i przez naszą modlitwę przyprowadził do siebie kolejnych, którzy może na razie są daleko i wcale nie chcą Go w swoim życiu. Zapraszam Cię – dołącz do nas.”

Trwający Kongres Eucharystyczny to okazja do tego, aby jak najwięcej ludzi – nie tylko młodych – zachęcić do dołączenia do tej modlitewnej wspólnoty. Uczestnicy akcji regularnie otrzymują wiadomości zachęcające do adoracji i pogłębiania swojej pobożności eucharystycznej, mają również możliwość podzielić się intencjami oraz świadectwem. Ta nieustanna modlitwa (łącznie już kilkadziesiąt godzin tygodniowo, gdy zsumujemy wszystkie „kwadranse”) może być pięknym owocem kongresu nie tylko dla naszej archidiecezji, ale też dla całego Kościoła.

Formularz zgłoszeniowy do akcji znajduje się tutaj: https://forms.gle/QCQQNdp1xPWhqxTZA

Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej