kongres eucharystyczny

Loading


Strona główna » Aktualności » INFORMACJE DLA DZIENNIKARZY PRZED BEATYFIKACJĄ CZCIGODNEGO SŁUGI BOŻEGO KSIĘDZA MICHAŁA RAPACZA

Informacje dla dziennikarzy przed beatyfikacją Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza15 czerwca 2024 roku w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach odbędą się uroczystości beatyfikacyjne Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza. W środę 5 czerwca Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej otwiera proces akredytacyjny na obsługę medialną wydarzenia.

 1. Mszy św. z obrzędem beatyfikacji o godz. 11.00 w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach przewodniczyć będzie kard. Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.
 2. Dla pracowników mediów zostanie przygotowane Centrum Prasowe (scena w Auli św. Jana Pawła II) oraz wyznaczone miejsce na terenie bazyliki. W Centrum Prasowym do dyspozycji dziennikarzy będą: sala prasowa z transmisją obrazu i dźwięku z uroczystości, dostęp do Internetu (bezprzewodowego i LAN).
 3. Wejście do Centrum Prasowego oraz do strefy dla dziennikarzy na terenie bazyliki Bożego Miłosierdzia odbywać będzie się na podstawie akredytacji (identyfikatorów), wydawanych przez Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej.
 4. Formularz akredytacyjny dostępny jest tutaj. Przyjmowanie wniosków trwać będzie do środy 12 czerwca 2024 roku włącznie. Po tym terminie wnioski akredytacyjne nie będą przyjmowane.
 5. O akredytacje mogą się ubiegać czynni zawodowo dziennikarze i fotoreporterzy prasy, radia, telewizji oraz serwisów internetowych. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej zastrzega sobie prawo weryfikacji współpracy z daną redakcją.
 6. Akredytacja upoważnia do wejścia do wyznaczonej strefy na chórze bazyliki (do dyspozycji będzie tam kostka dziennikarska) oraz do Centrum Prasowego. Akredytacja nie upoważnia natomiast do wchodzenia do strefy ołtarza oraz do strefy VIP podczas trwania uroczystości.
 7. Wejście do sektora dla mediów (wejście w bazylice nr 3 – od strony cmentarza zakonnego) będzie odpowiednio oznaczone oraz otwarte od godz. 9.30 do 10.00. O godz. 10.00 w bazylice rozpocznie się czuwanie modlitewne.
 8. Organizatorzy proszą także o strój, odpowiadający randze i charakterowi uroczystości. Osoby nieodpowiednio ubrane nie będą wpuszczane na miejsce celebracji.
 9. Akredytacje będą wydawane 14 i 15 czerwca 2024 roku. O szczegółach i miejscu odbioru dokumentu Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej poinformuje w wiadomości e -mailowej z informacją o przyznaniu akredytacji.
 10. W sprawach związanych z obsługą medialną beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza prosimy o kontakt poprzez adres e – mailowy: eucharystyczny@diecezja.pl.
 11. Zachęcamy do korzystania z materiałów przygotowanych na temat Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza oraz uroczystości beatyfikacyjnych w dedykowanej zakładce.
Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej